زمان مطالعه: 9 دقیقه

هشت برنامه از بهترین و پرکاربردترین اپلیکیشن های سفر

سفرهای جاده ای اغلب ارزان و سازگار با محیط زیست هستند و تجربه های خاطره انگیزتر نسبت به سفرهای هوایی ایجاد می کنند. گاهی اوقات برای یک سفر طولانی مدت،...
۳
مرداد

باشگاه اپلیکیشن

سفرهای جاده ای اغلب ارزان و سازگار با محیط زیست هستند و تجربه های خاطره انگیزتر نسبت به سفرهای هوایی ایجاد می کنند. گاهی اوقات برای یک سفر طولانی مدت، همراه با خانواده و بستگان یا با گروهی از دوستان خود تصمیم به سفر جاده ای می گیرید؛ تا بتوانید از جاده های زیبا عبور کنید و از مناظر و طبیعت زیبای اطراف آن لذت ببرید. قبل از سفر به کمی تحقیق و برنامه ریزی نیاز دارید. درباره اینکه سفرتان قرار است چه مدت زمان طول بکشد؛ از چه مسیرها و جاده هایی می خواهید عبور کنید؛ آیا آن مسیرها و جاده ها امن هستند؛ و یا خیلی سؤالات دیگر که ذهن شما را به خود مشغول می کند. درهرصورت بهتر است با آمادگی لازم مسافرت کنید، در غیر این صورت سفرهای جاده ای می تواند خسته کننده و مخاطره آمیز باشند.

خوشبختانه دیگر لازم نیست برای انجام همه این ها وقت و انرژی زیادی صرف کنیم. به مدد فنّاوری مدرن، سفرهای جاده ای آسان و لذت بخش شده است؛ اپلیکیشن های سفر به همین علت به وجود آمده اند و خدمات خوبی را ارائه می دهند؛ زیرا با استفاده از اپلیکیشن های سفر که بر روی موبایل نصب می شوند، کارها سریع تر و آسان تر صورت می گیرد. در ادامه با من همراه باشید تا شما را با بهترین اپلیکیشن های سفرهای جاده ای طراحی آشنا کنم:

بهترین اپلیکیشن های سفر:

 

  1. اپلیکیشن Waze

در اپلیکیشن Waze ترافیک جاده ها و مسیرهای یک شهر به صورت لحظه ای گزارش می شود. این اپلیکیشن در شهرهای پرجمعیت و شلوغ با ترافیک بالا، کاربرد بسیاری دارد. هر کس با داشتن این اپلیکیشن می تواند مسیرهای خلوت و کم ترافیک را پیدا کند و زمان مسافرت درون شهری خود را به حداقل برساند. این اپلیکیشن مخصوصاً برای راننده ها می تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد آن ها با داشتن این برنامه بر روی گوشی خود می توانند به صورت لحظه ای از ترافیک جاده ها و مسیرهایی که دائماً در طول روز از آن ها تردد می کنند باخبر شوند.

مسافران می توانند این اپلیکیشن را در گوشی خود نصب کنند. با اجرای برنامه، نام مقصد موردنظر خود را داخل آن یادداشت کنند بعد از آن برنامه بهترین و کوتاه ترین و کم ترافیک ترین مسیر را به آن ها نشان خواهد داد. این اپلیکیشن سخنگوست و در طول مسیر حرکت، مسافر یا راننده برای انتخاب مسیر راهنمایی می کند.

  1. اپلیکیشن Tollguru

وقتی به Tollguru مقصد خود را اعلام می کنید مسیرهای مختلفی را با توجه به مکانی که شما در آن قرار دارید نشان می دهد؛ در هر مسیر اسم خیابان ها، مدارس، پمپ بنزین ها، بیمارستان، بانک ها و هر چیز دیگری را مشخص می کند. علاوه بر آن میزان ترافیک و حوادث رخ داده در آن مسیرها و مسافت آن ها را (به کیلومتر) نمایش خواهد داد؛ همچنین میزان مصرف بنزین خودروی شما را (ازنظر لیتر و قیمت روز) در هر مسیر محاسبه می کند، همچنین مقدار عوارض پرداختی هر مسیر را مشخص می کند.

ریز نقشه های تمام جاده ها، پل ها، بزرگراه ها، تونل ها، خیابان ها و پلیس راه های مربوط به تمامی کشورهای در این اپلیکیشن تعبیه شده است. میزان سرعتی که خودروی شما باید در هر مسیر داشته باشد و میزان شیب جاده و میزان لغزندگی جاده و تاریخچه حوادث جاده ها را برای شما نشان خواهد داد. این برنامه یکی از کاربردی ترین اپلیکیشن های سفر است.

  1. اپلیکیشن iExit

این اپلیکیشن وضعیت جاده ها را نشان می دهد. بعضی از جاده ها دارای آسفالت قدیمی و زخمی و جمع شده ای هستند به همین دلیل ممکن است در آن ها چاله ها و گودال هایی وجود داشته باشد و همچنین بعضی از جاده های کوهستانی هستند که در اثر ریزش سنگ و خاک مسدود شده اند یا اینکه هنوز تکه های بزرگی از آن سنگ ها در آن جاده ها یافت می شوند.

همچنین iExit به شما نشان می دهد کدام خروجی ها دارای ایستگاه پمپ بنزین و رستوران سرراهی و حتی درمانگاه و مسافرخانه هستند. این اپلیکیشن به کمک Yelp شما را از قیمت جدید پمپ بنزین ها و قیمت رستوران ها و مسافرخانه های هر منطقه در کنار هر خروجی مطلع می سازد.

  1. اپلیکیشن GasBuddy

یکی از نگرانی هایی که ممکن است برای هر راننده در سفرهای برون شهری پیش آید مربوط به پیدا کردن جایگاه های پمپ بنزین است. این مشکل به خصوص زمانی که در کشورهای خارجی هستید و با خودروی خودتان سفر کنید بیشتر جلوه می کند.

GasBuddy نام سرویسی است که کاربران از طریق آن می توانند از نزدیک ترین پمپ بنزین ها مطلع شوند. GasBuddy نزدیک ترین پمپ بنزین ها را نمایش می دهد. یکی دیگر از قابلیت های این سرویس نیز امکان نمایش قیمت سوخت در هر جایگاه است که کاربران از طریق آن می توانند بنزین ارزان تری پیدا کند.

همچنین این اپلیکیشن شما را از دریافت انواع خدمات کنار جاده مانند بکسل، پنچرگیری، تعویض یا شارژ باتری خودرو، باز کردن درب خودرو در صورت جا گذاشتن سوئیچ درون خودرو، فروش سوخت و کنده کشی خودرو (خارج کردن خودرو از داخل گل) مطلع می کند.

  1. اپلیکیشن ParkMobile

پارک موبایل یکی از بهترین اپلیکیشن های سفر است، پارک موبایل بزرگ ترین ارائه دهنده خدمات پارکینگ تلفن همراه در آمریکای شمالی و دنیا است. پارک موبایل به شما کمک می کند در حداقل زمان ممکن جای پارک مناسب را با حداقل هزینه بیابید، جریمه نشوید، مطمئن حرکت کنید و استرسی از نداشتن جای پارک، دیر رسیدن و … نداشته باشید. در حال حاضر می توانید با میلیون ها جای پارک در بیش از 3000 نقطه به راحتی جای پارک اتومبیل را در شهر موردنظر خود پیدا کنید. پارک موبایل هفت روش برای پرداخت آسان و سریع در نظر گرفته است. راننده پس از یافتن جای پارک موردنظر می تواند شماره پلاک خودروی خود را وارد کند تا پرداخت خیلی سریع انجام شود. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید جای پارک خودرو خودتان را به راحتی رزرو کنید و مطمئن به سمت پارکینگ خود حرکت کنید.

  1. اپلیکیشن Roadtrippers

وقتی شما تصمیم گرفته اید که همراه خانواده به سفر جاده ای بروید. ولی هنوز مقصدی برای سفر خود انتخاب نکرده اید می توانید در قدم اول اپلیکیشن Roadtrippers را در گوشی خود نصب کنید و سپس شهرهای دلخواه خود را در آن جستجو کنید؛ این اپلیکیشن برای هر شهری که شما انتخاب می کنید مسیر را مشخص می کند و در مسیر مکان های تفریحی، غذاخوری، پمپ بنزین ها، مسافرخانه ها، رستوران های سرراهی و دیگر امکانات رفاهی را نشان می دهد.

وقتی شما ویژگی ها و امکانات و تفریحگاه های موجود در مسیرهای جاده ای را بدانید بهتر می توانید برنامه ریزی کنید. حتی در این اپلیکیشن به صورت خیلی ریز مشخصات و ویژگی های هر مکان تفریحی ذکر شده است؛ اینکه این مکان در چه سالی تأسیس شده و چقدر وسعت دارد و اطراف آن به چه نقاط دیگری ختم می شود. برای مثال شما یکی از رستوران هایی را که در طول آن مسیر قرار گرفته است انتخاب می کنید. با انتخاب نام آن رستوران، نشانی دقیق، شماره تلفن، مدیریت، وسعت، امکانات، غذاهایی که در آن رستوران سرو می شوند همراه با قیمت آن ها و دیگر مشخصات در آن ذکر شده است. پس همان طور که ملاحظه می کنید اگر شما در انتخابتان خیلی سخت گیر و دقیق هستید، این اپلیکیشن می تواند نیاز شما را برطرف سازد.

در این اپلیکیشن میزان امنیت مسیرها، ترافیک جاده ها، چاله ها و گودال هایی که ممکن است در آن مسیر وجود داشته باشند برای شما نشان داده خواهند شد. هزینه این اپلیکیشن حدود 99/29 دلار در سال هست. حتی به صورت آفلاین می توانید از نقشه های مسیریابی که این اپلیکیشن در اختیار گوشی شما قرار می دهد استفاده کنید.

  1. اپلیکیشن Google Play

در طول سفر جاده ای و همراه با خانواده، ممکن است شما دوست داشته باشید موسیقی و ترانه گوش کنید، فیلم ببینید، بازی رایانه ای انجام دهید؛ علاوه بر این ها هر مطلب هنری و سرگرم کننده را که بخواهید می توانید در اپلیکیشن Google Play پیدا کنید. بسیاری از برنامه های اجرای موسیقی، کنسرت ها، ارکست ها در این اپلیکیشن خدمات ارائه می کنند.

برای استفاده رایگان، این اپلیکیشن تبلیغات خود را فعال نگه می دارد اما اگر دوست دارید از این تبلیغ های مزاحم خلاص شوید، می توانید هزینه ای را به صورت ماهیانه پرداخت کنید و به راحتی و بدون مزاحمت، موسیقی های موردعلاقه خود را گوش دهید. همچنین می توانید دیگر اپلیکیشن های سفر را نیز از این برنامه دانلود کنید و از آن ها هم استفاده کنید.

  1. اپلیکیشن Audible

در سفرهای جاده ای برای خیلی از راننده ها پیش آمده که در حین رانندگی چرت بزنند. یکی از روش های جالب و بسیار مؤثر برای جلوگیری از این اتفاق، گوش دادن به کتاب های صوتی با استفاده از Audible است. در اولین استفاده از Audible، شما می توانید از فرصت 30 روزۀ رایگان آن استفاده کنید. پس از این مدت برای استفاده مجدد باید در هرماه 95/14 دلار بپردازند.

اگر شما نمی خواهید برای کتاب های صوتی خود پول پرداخت کنید، در این صورت می توانید در طول سفر، به کتاب های صوتی تولیدشده توسط کتابخانه های محلی که به صورت رایگان عرضه می شوند، گوش کنید. گوش کردن به یک کتاب صوتی در طول سفر جاده ای می تواند یک راه عالی برای سرگرم شدن در هنگام رانندگی باشد، شاید چیز جدیدی یاد می گیرید و یا اجازه دهید تخیل شما پرورش پیدا کند.

خوب دوستان، به پایان مقاله رسیدیم. اپلیکیشن­های سفری که به شما معرفی کردم برای سفرهای جاده ای شما خیلی کاربردی و کارساز خواهد بود. امیدوارم نهایت استفاده و بهره را از این برنامه های سفر ببرید. در پایان، سفری خوش، امن و لذت بخشی را برای شما دوستان و همراهان عزیز آرزو دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید