زمان مطالعه: 5 دقیقه

مزیت طراحی اپلیکیشن خدماتی چیست؟

همۀ ما آنقدر در گیرودار زندگی و شغل‌مان گیر کرده‌ایم که زمان کافی برای انجام یکسری کارهای عادی زندگی‌مان را هم نداریم. اغلب خریدهایمان را اینترنتی انجام می‌دهیم تا کمی...
۱۸
آبان

تیم باشگاه اپلیکیشن

همۀ ما آنقدر در گیرودار زندگی و شغل‌مان گیر کرده‌ایم که زمان کافی برای انجام یکسری کارهای عادی زندگی‌مان را هم نداریم. اغلب خریدهایمان را اینترنتی انجام می‌دهیم تا کمی بتوانیم در خانه استراحت کنیم و برای شروع یک روز کاری دیگر آماده شویم. کارهایی مثل شستشوی لباس، اتو کشیدن آن و تمیز کردن خانه و غیره را در بیشتر اوقات نمی‌رسیم انجام دهیم.

همینجاست که متوجه مزیت طراحی اپلیکیشن خدماتی می‌شویم. گوشی‌مان همیشه در دستان‌مان هست و کار با آن را به‌خوبی بلد هستیم. شاید برایمان کار با گوشی چندبرابر بهتر و آسان‌تر از کار با کامپیوتر باشد. هرچه باشد، گوشی همیشه در دسترس‌مان هست.

کسب و کارهای زیادی برای ارائه خدمات متفاوت به افراد به‌وجود آمده‌اند. بهترین روش ارائه این خدمات هم، قابل دسترسی‌ترین آن است. طراحی و ساخت اپلیکیشن خدماتی، جزو دسترسی‌های آسان افراد است.

اگر این موضوع برایتان جالت است و می‌خواهید بیشتر در مورد آن بدانید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

مزیت طراحی اپلیکیشن خدماتی چیست؟

اگر کسب و کار خدماتی داشته باشید، خودتان به‌خوبی می‌دانید که اهمیت طراحی اپلیکیشن خدماتی تا چه حد است. اگر هم نمی‌دانید مشکلی نیست. در ادامه مزیت طراحی اپلیکیشن خدماتی را برای شما می‌گوییم.

 • دسترسی افراد به خدمات مختلفی که ارائه می‌دهید، آسان‌تر و سریع‌تر از قبل می‌شود: هرچه که باشد، این موبایل‌ها هستند که همراه همیشگی افرادند. با ساخت اپلیکیشن خدمات می‌توانید دسترسی آسانی برای اغلب افراد فراهم کنید.
 • اخبار، تخفیف‌ها، جشنواره، مسابقه، خدمات جدید و غیره را می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌تان اطلاع‌رسانی کنید: به‌این صورت دیگر کاربران شما از اتفاق‌های به‌روزی که در کسب و کارتان می‌افتد خبر دارند. در واقع به‌نوعی آن‌ها را تشویق به خرید خواهید کرد.
 • به‌راحتی و آسانی ثبت سفارش انجام می‌شود: کاربران شما می‌توانند به‌راحتی سفارش خود را انتخاب و ثبت کنند. در نهایت، برای پیگیری آن هم می‌توانند به‌آسانی اقدام کنند و پاسخ مناسب دریافت کنند.
 • امکان نظردهی کاربران در مورد خدمات‌تان وجود دارد: به این مورد به چشم تعامل با مشتری‌هایتان بنگرید. هربار که خدمت یا محصولی را از شما دریافت می‌کنند، با نظردهی در مورد آن شما را در جریان نقاط قوت و ضعف‌تان می‌گذارند و همینطور به کسب و کارتان نزدیک‌تر هم می‌شوند.
 • به‌راحتی می‌توانید با سرویس‌کار هماهنگی داشته باشید: خودتان هم خیلی خوب می‌دانید که با اپلیکیشن‌های موبایل راحت‌تر می‌توانید سرویس‌کارها را پیدا کنید و آن‌ها را از فرصت پیش‌آمده مطلع سازید.
 • از مراحل انجام کار مطمئن می‌شوید
 • امکان پرداخت آنلاین و مشاهدۀ سوابق سفارشات را خواهید داشت: این موارد به آیندۀ بازاریابی هدفمندتر شما و در نهایت افزایش فروش‌تان کمک خواهد کرد.
 • مزیت رقابتی نسبت به رقبایتان خواهید داشت: شما از رقبایی که اپلیکیشن ندارند خیلی جلوتر خواهید بود. چون این مردم و کاربران شما هستند که با گوشی‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل، احساس راحتی بیشتری می‌کنند.

به‌زبان ساده، وقتی که اپلیکیشن خدماتی می‌سازید و هزینه ساخت اپلیکیشن را پرداخت می‌کنید، در قبال آن اتفاق‌های زیر می‌افتد:

 • بازخورد مشتری‌هایتان چندبرابر می‌شود. چون فقط با لمس چند قسمت از صفحۀ موبایل‌شان می‌توانند سرویسی که می‌خواهند را با بهترین کیفیت و در کم‌ترین زمان دریافت کنند.
 • فروش‌تان بهبود پیدا می‌کند. چون افراد تعامل بیشتری با شما و کسب و کارتان خواهند داشت. از طریق داده‌های این تعامل، می‌توانید به‌خوبی نیازهای کاربران خود را درک کنید.
 • کارایی کسب و کار و خدمت‌تان بیشتر می‌شود. با کمک نظردهی کاربران متوجه کم و کاستی‌ها کسب و کارتان می‌شوید و بر روی بهبود وضعیت‌تان، تمرکز می‌کنید.

در نتیجه، هر چقدر برای ساخت اپلیکیشن هزینه کنید، به‌نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و سود خوبی از آن خواهید داشت.

البته موارد دیگری مثل گرافیک (ظاهر) زیباتر، نمایش خدمات به‌شکل موثر با رابط کاربری عالی، قابلیت نصب آسان، پشتیبانی بهتر، به‌روزرسانی سریع‌تر و غیره هم جزو مواردی است که مزیت طراحی اپلیکیشن را در بر می‌گیرد.

طراحی اپلیکیشن خدماتی چه المان‌هایی دارد؟

بهتر است برخی از المان‌های پیشنهادی زیر را برای اپلیکیشن خدماتی کسب و کارتان در نظر داشته باشید. اغلب این المان‌ها، براساس نیاز کاربران تدوین شده است.

 • باید یک بخش پشتیبانی داشته باشد
 • وجود بخش محصولات و خدمات حتمی است
 • بخش‌هایی که مربوط به تماس و برقراری ارتباط با کسب و کار است و همینطور بخش نظرات و  مقایسه‌ها برای اپلیکیشن خدماتی شما الزامی است
 • ثبت سفارش یکی از مهم‌ترین بخش‌های این اپلیکیشن است
 • بخش مدیریت هم که مختص شماست و ضروری است

البته این بخش‌ها دارای زیربخش‌های دیگری هم هستند که در این‌جا به آن اشاره‌ای نکردیم. اما می‌توانید در بخش مشاوره تخصصی باشگاه اپلیکیشن، سوال خودتان را مطرح کنید تا همکاران ما پاسخ شما را بدهند.

نیازهای هر کسب و کاری برای طراحی اپلیکیشن متفاوت است و برای طراحی المان‌ها، این نیازها بررسی می‌شوند و طبق آن اپلیکیشن ساخته می‌شود.

یک نمونه از اپلیکیشن خدماتی:

یکی از اپلیکیشن‌های خدماتی‌ای که موفق عمل کرده و باشگاه اپلیکیشن، دستی بر ساخت اپلیکیشنش داشته، اپلیکیشن خشکشویی است.

جمع‌بندی

پس از یک هفتۀ کاری کدام گزینه را ترجیح می‌دهید؟ تمیز کردن و گردگیری خانه یا استراحت و سپردن کار با چند کلیک روی گوشی موبایل‌تان؟ باید این را بدانید که کاربران کسب و کار شما هم همینطور فکر می‌کنند.

از مزیت طراحی اپلیکیشن خدماتی چشم‌پوشی نکنید. نظر شما در این مورد چیست؟ برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این مطالب را حتما بخوانید