زمان مطالعه: 9 دقیقه

14 ایده اپلیکیشن پولساز که باید در سال 1400 حتماً ساخته شوند!

برخی به درجه‌ای از عرفان رسیده‌اند که در رختخواب هم آرزو می‌کنند که کاش کسی بود تا پتو روی سرشان بکشد؛ باور بفرمایید اگر اپلیکیشن هوشمندی بود که چنین امکانی...
۶
مهر

تیم باشگاه اپلیکیشن

برخی به درجه‌ای از عرفان رسیده‌اند که در رختخواب هم آرزو می‌کنند که کاش کسی بود تا پتو روی سرشان بکشد؛ باور بفرمایید اگر اپلیکیشن هوشمندی بود که چنین امکانی را به هر طریقی فراهم می‌کرد، احتمالاً حالا خیلی فراگیر شده بود.

از شوخی که بگذریم، آن‌جایی که می‌خواهیم بخوابیم اما یادمان می‌رود چراغ اتاق را خاموش کنیم، با کمک ساخت اپلیکیشن و اجرای خانۀ هوشمند حل شده است، شاید روزی بیاید که مشکلات دیگر هم به‌سادگی حل شوند؛ فقط اگر به دنبال ایده های خلاقانه ساخت اپلیکیشن باشید.

حالا که بحث حل شدن مشکل مردم و ایده های پولساز و نوآورانه ساخت اپلیکیشن است، بهتر است چند مورد هم باشگاه اپلیکیشن به شما پیشنهاد دهد.

مثل:

آنچه خواهید خواند

1. اپلیکیشن تشخیص اصالت کالا

متاسفانه این روزها به هر طرف که نگاه می‌کنید، فقط کالای فیک (تقلبی) و چینی می‌بینید!

یکبار یکی از دوستانم برای خرید جهیزیه‌اش، به یکی از آشنایانشان که در کار لوازم خانگی بود اعتماد کرد و از او خواست تا تمام لوازم برقی‌های موردنیازش را از برند بوش برای او تهیه کند.

فروشنده اطمینان داد که کالاها اصل هستند و همگی ساخت آلمان‌اند. اما چشم‌تان روز بد نبیند 🤦‍♀️

لوازم خانگی عروس خانم به دستش رسید و برای نصب ماشین لباسشویی به یک نصاب نیاز داشت. یک فرد حرفه‌ای زا در نزدیکی خانه‌اش برایش فرستادند و وقتی که او رسید، اولین جمله‌ای که گفت این بود: «بهتون انداختن! جنس فیکه!»

تصور کنید در این گرانی بازار، حدود 30 میلیون تومان برای ماشین لباسشویی هزینه کنید و فیک هم باشد!

البته که همۀ آدم‌ها قدرت تشخیص اصالت کالا را ندارند، اما اگر اپلیکیشنی بود که با کمک تشخیص کیفیت محصول، نوع بسته‌بندی، رنگ، برچسب و غیره می‌توانست برند اصلی را تشخیص دهد، احتمالا خیلی‌ها مثل همین دوستم دچار ضرر و زیان نمی‌شدند.

2- ساخت اپلیکیشن بی‌صدا شدن خودکار تلفن همراه

آن روزی که وسط یک جلسۀ مهم مشغول ارائه دادن بودم را هیچ‌وقت از یاد نمی‌برم؛ ناگهان گوشی‌ام با صدای بلند آهنگ زنگ دخترک انگلیسی‌خوان گوشی هوآوی چهرۀ حضار را درهم کرد. از خجالت آب شدم. 🤦🏼‍♀️

حالا اگر دانشجویی باشید که وسط کلاس درس یک استاد بسیار حساس گوشی‌اش زنگ بخورد، حذف درس‌تان حتمی است!

با ساخت اپلیکیشن بی‌صدا کردن خودکار گوشی، افراد زیادی می‌توانند مکان‌های مورد نظرشان را مشخص کنند و هنگامی که به آن‌جا رسیدند، گوشی همراه‌شان به طور خودکار بی‌صدا می‌شود.

 

3- طراحی برنامه محیط مجازی مطالعه و انجام کار گروهی

البته که اسمش تنبلی نیست، برخی عادت دارند با افراد دیگری درس بخوانند و در بحث و گفت‌و‌گو شرکت کنند.

انجام پروژه‌های گروهی، مطالعه برای امتحان، رفع اشکال، بحث و تبادل نظر و … از ضروریات زندگی دانشجویی و دانش‌آموزی هستند. با طراحی اپلیکیشنی که چنین فضایی را برای آن‌ها به وجود آورد، مطمئناً کمک زیادی به دانشجویان و دانش‌آموزان می‌کنید. علاوه بر این، می‌توانید در این اپلیکیشن ابزاری مانند منابع مطالعاتی رایگان، وسایل آزمایشگاه مجازی و … را نیز فراهم کنید.

4- ساخت برنامه پولساز طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی این اپلیکیشن به کاربر کمک می‌کند تا از محیط اتاق مورد نظرش عکس بگیرد، سپس با استفاده از مدل‌های مجازی و سه بعدی مبلمان، صندلی و میزها بهترین گزینه‌ برای اتاق را انتخاب کند و پس از آن اقدام به خرید کند. این اپلیکیشن حتی می‌تواند با سایت‌های خرید مبلمان و … همکاری کند تا کاربر به صورت آنلاین وسایل مورد نیازش را سفارش دهد.

 

5- ایده ساخت اپلیکیشن پولساز پیدا کردن هم‌تیمی

هر یک از انسان‌ها سرگرمی و علایق خاص خود را دارند. علاوه بر این، دوست دارند با افرادی که با هم شباهت زیادی دارند، ارتباط برقرار کنند. با در نظر گرفتن این موارد، شما می‌توانید اپلیکیشنی طراحی کنید که کاربران علاقه‌مندی‌های خود را مشخص کنند، سپس افراد با سلایق مشابه یک دیگر را پیدا کنند و برنامه‌های تفریحی یا کاری مورد علاقه‌شان مثل فعالیت‌های ورزشی را به صورت گروهی انجام دهند.

 

6- طراحی اپلیکیشن مدیریت مخارج

بسیاری از افراد تاریخ پرداخت چک‌ها و صورت‌حساب‌ها را فراموش می‌کنند. یا به دوستان‌شان پول قرض می‌دهند اما به دلیل مشغله‌های زیاد، فراموش می‌کنند آن‌ را پس بگیرند. به همین خاطر همیشه با بی‌نظمی‌ها و مشکلات مالی مواجه هستند.

کاربران در این اپلیکیشن می‌توانند تاریخ پرداخت بدهی‌ها و دریافت پول‌های‌شان را مشخص کنند تا اپلیکیشن، تاریخ‌ها را به آن‌ها یادآوری کند. از این طریق با نظم بیشتری به کارهای مالی رسیدگی می‌کنند و درگیری‌های ذهنی‌ خود را نیز کاهش می‌دهند.

در این اپلیکیشن قسمتی را نیز می‌توانید به آموزش اختصاص دهید، از افراد متخصص استفاده کنید و نحوه صحیح خرج کردن پول را به کاربران آموزش دهید.

 

 

7- ایده ساخت اپلیکیشن پولساز رزرو گرافیکی رستوران

این اپلیکیشن به کاربران کمک می‌کند تا از لحاظ چیدمان و طراحی گرافیکی قسمت‌های مختلف رستوران را بررسی کنند، میز مورد نظر خود را انتخاب کنند و رزرو را برای زمان مشخصی انجام دهند.

 

8- طراحی اپلیکیشن پیدا کردن محصول از طریق عکس

بسیار اتفاق می‌افتد کالایی در محیط اطراف‌مان می‌بینیم، دوست داریم آن را به صورت آنلاین بخریم اما نمی‌توانیم مشابه آن را پیدا کنیم. طراحی این اپلیکیشن به کاربر کمک می‌کند تا با استفاده از سرچ تصویر یک کالا بتواند آن را در فروشگاه‌های آنلاین پیدا کند.

 

9- ایده ساخت اپلیکیشن برنامه‌ریزی مراسم ازدواج

ازدواج یکی از مهم‌ترین مراسم‌های زندگی هر فردی است و همه دوست دارند کارهای‌شان به بهترین صورت ممکن انجام شود. اما برنامه‌ریزی برای این مراسم اصلا کار راحتی نیست. این اپلیکیشن می‌تواند لیستی از تمام کارهایی که باید برای مراسم ازدواج انجام شود را به همراه بهترین مکان اجرای آن‌ها در اختیار کاربران قرار دهد.

 

10- ایده ساخت برنامه تحویل آنلاین سوخت

با استفاده از این اپلیکیشن کاربران می‌توانند بدون رفتن به پمپ بنزین، سوخت مورد نیازشان را به دست آورند. کافی است در این اپلیکیشن مکان‌ خودرو را مشخص کنند، سپس کامیون سوخت نزد آن‌ها می‌رود و سوخت مورد نیاز افراد را تامین می‌کند.

 

11- ایده ساخت اپلیکیشن پولساز هشدار جنایی

طراحی این اپلیکیشن به مردم جامعه کمک می‌کند تا از خطرات، سرقت‌ها و جنایت‌کاران در امان باشند و اگر اتفاق ناخوشایندی نیز رخ داد، نتایج خسارت‌بار آن را کاهش دهند. در این اپلیکیشن کاربر با فشار دادن یک دکمه می‌تواند هم اعلام خطر کند و هم محل حادثه را سریعا برای پلیس ارسال کند.

 

12- ایده طراحی اپلیکیشن اهدا غذا به خیریه‌ها

با استفاده از این اپلیکیشن، رستوران‌ها یا خانه‌هایی که غذای اضافه دارند، می‌توانند اعلام کنند و آن را در اختیار نزدیک‌ترین خیریه قرار دهند.

 

13- اپلیکیشن پیدا کردن سرویس بهداشتی

محتواهای گردشگری در سراسر اینترنت پر شده‌اند. دیگر جایی در ایران زمین و خارج زمین پیدا نمی‌شود که در مورد آن حرفی زده نشده باشد. حتی خیلی از اپلیکیشن‌های مربوط به سفر و گردشگری هم سفر رفتن را برای افراد راحت کردند.

اما همۀ این اپلیکیشن‌ها فقط اقدام به سفر رفتن را راحت کردند و افراد در بین راه به حال خودشان می‌مانند!

آخر مگر می‌شود شما به جایی برای گردش بروید و نیاز به سرویس بهداشتی نداشته باشید؟ چندبار تاحالا پیش خودتان آرزو کردید که ای کاش تمام اینجا را مثل کف دستم بلد بودم و می‌دانستم سرویس بهداشتی‌اش کجاست!

حقیقتاً همۀ ما، حتی در شهری که در آن زندگی هم می‌کنیم دچار چنین وضعیتی شدیم. کاش با ایده ساخت اپلیکیشن پیدا کردن سرویس بهداشتی، باری از روی دوش خودمان و دیگر افراد برداریم.

وظیفۀ این اپلیکیشن پیدا کردن نزدیک‌ترین سرویس بهداشتی به موقعیت مکانی فرد خواهدبود.

 

اگر از بین مطالب بالا، ایده مناسبی برای ساخت اپلیکیشن‌ پیدا کردید، می‌توانید تمام فرایند ساخت آن برنامه از جمله انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن، انتخاب سرور و … را به باشگاه اپلیکیشن بسپارید!

درخواست مشاوره

اگر احتیاج به راهنمایی دارید شماره خود را ثبت کنید تا کارشناسان باشگاه اپلیکیشن با شما تماس بگیرند.

14. چگونه خودمان ایده‌های خوبی برای ساخت اپلیکیشن خلق کنیم؟

عوامل زیادی بر موفقیت یک اپلیکیشن و جذب کاربران بیشتر تاثیرگذار هستند. مثلا ویژگی‌های گرافیکی، انتخاب رنگ مناسب در طراحی اپلیکیشن و خلاقیت منحصر به فرد برنامه برخی از این عوامل هستند. به همین خاطر موارد زیر را مطرح کردیم تا خودتان نیز یاد بگیرید از خلاقیت‌تان برای ارائه ایده ساخت اپلیکیشن استفاده کنید و برنامه‌ای فوق‌العاده طراحی کنید.

 

1- مشکلات پیرامون‌تان را حل کنید.

به نحوه انجام کارهای روزانه فکر کنید. آیا از روش انجام آن‌ها راضی هستید؟ اگر نیستید، بررسی کنید آیا اپلیکیشنی در بازار می‌تواند آن مشکل را حل کند یا خیر. اگر چنین اپلیکیشنی پیدا نکردید، می‌توانید احتمال دهید که فرصتی فراهم شده تا با به کارگیری قدرت خلاقیت، اپلیکیشنی کاربردی طراحی کنید که مشکلی اساسی را حل کند.

2- اپلیکیشن‌های موجود را بهبود ببخشید.

مطمئنا هنگام کار کردن با اپلیکیشن‌های مختلف، متوجه شده‌اید که عیب‌ها و نواقصی دارند. شما می‌توانید با رفع کردن آن نواقص و اضافه کردن آپشن‌های جدیدی به آن‌ها، اپلیکیشن‌های جدیدی با طراحی و کاربری بهتری به وجود آورید.

3- بر بخش‌هایی از بازار تمرکز کنید که نوآوری کمتری در آن‌ها وجود دارد.

در بازار و در صنایع مختلف بخش‌هایی وجود دارند که دارای مخاطبان زیادی هستند اما هیچ ابتکار و نوآوری در ارائه خدمات و محصولات‌شان دیده نمی‌شود و هنوز با شیوه‌های قدیمی کار می‌کنند. این قسمت‌ها را بشناسید و سعی کنید با ساخت اپلیکیشن‌های مناسب، شیوه کار کردن آن‌ها را به روز کنید.

4- در جریان ترندهای اپلیکیشن‌ها باشید.

همیشه از تازه‌ترین اخبار تکنولوژی و اپلیکیشن‌ها آگاه باشید و سعی کنید با ایده گرفتن از آن‌ها و استفاده از خلاقیت‌تان، اپلیکیشن‌های کاربردی و جدیدی به وجود آورید. افراد مبتکری که اپلیکیشن‌های موفقی طراحی می‌کنند، همیشه خود را در جریان تغییرات تکنولوژی قرار می‌دهند و تحولات آینده را نیز پیش‌بینی می‌کنند. از این طریق می‌توانند با توجه به نیاز جامعه برنامه‌های مناسبی طراحی کنند.

5- با مشتری و مخاطب هدف مصاحبه کنید.

اگر صاحب کسب‌وکاری هستید یا می‌خواهید کسب‌وکاری را شروع کنید، مطمئنا تعدادی مشتری یا مخاطب هدف دارید. با آن‌ها مشورت کنید. ببینید در حال حاضر از چه اپلیکیشن‌هایی استفاده می‌کنند، چه انتظاراتی از شما برای ساخت اپلیکیشن دارند، دوست دارند برنامه مورد نظرشان چه ویژگی‌هایی داشته باشد و … توجه به این موارد به ساخت اپلیکیشنی پولساز کمک خواهد کرد.

جمع‌بندی

داشتن ایده خلاقانه در طراحی اپلیکیشن، اولین قدم در ساخت برنامه‌ای موفق است و باعث ایجاد پیشرفت‌‌های بزرگی در دنیای امروزی خواهد شد. پس به عنوان یک برنامه‌نویس یا مدیرعامل شرکت، اگر می‌خواهید بر رقبای‌تان پیروز شوید، از ایده‌های خلاقانه ساخت اپلیکیشن پولساز ۲۰۲۰ که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، استفاده کنید. اگر نتوانستید ایده‌ مناسبی پیدا کنید، با پشتیبانی باشگاه اپلیکیشن در واتس‌اپ ارتباط برقرار کنید. آن‌ها به شما کمک خواهند کرد تا ایده مناسبی برای ساخت اپلیکیشن پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید