زمان مطالعه: 7 دقیقه

ایده های خلاقانه ساخت اپلیکیشن پولساز 2020

صاحبان کسب‌وکارها، برای رقابت در بازار امروزی به دنبال ایده‌های خلاقانه ساخت اپلیکیشن هستند تا بتوانند در بازار رقابتی فعالیت کنند، رقبای‌شان را شکست دهند، حاشیه سود خوبی به وجود...
۶
مهر

تیم باشگاه اپلیکیشن

صاحبان کسب‌وکارها، برای رقابت در بازار امروزی به دنبال ایده‌های خلاقانه ساخت اپلیکیشن هستند تا بتوانند در بازار رقابتی فعالیت کنند، رقبای‌شان را شکست دهند، حاشیه سود خوبی به وجود بیاورند و کسب‌وکارشان را گسترش دهند. پس اگر صاحب کسب‌وکار هستید یا در زمینه برنامه‌نویسی و ساخت اپلیکیشن فعالیت می‌کنید، نیاز دارید با ایده‌های خلاقانه ساخت اپلیکیشن پولساز 2020 آشنا شوید. با مطالعه این مطلب در جریان خلاقانه‌ترین ایده‌های ساخت اپلیکیشن قرار می‌گیرید. سپس یاد می‌گیرید چگونه برای ساخت اپلیکیشن از خلاقیت‌تان کمک بگیرید و خودتان ایده دهید.

آنچه خواهید خواند

11 ایده خلاقانه ساخت اپلیکیشن پولساز 2020

موارد زیر می‌تواند به شما در ساخت اپلیکیشن پولساز ایده دهد.

1- ایده ساخت اپلیکیشن بی‌صدا شدن خودکار تلفن همراه

این اپلیکیشن مخصوص کاربران پرمشغله است. برای چنین افرادی بسیار پیش آمده که وارد جلسه‌ای مهم می‌شوند، ناگهان تلفن همراه‌شان شروع به زنگ زدن می‌کند و نظم جلسه به هم می‌خورد. یا بسیار اتفاق افتاده که گوشی همراه دانشجویان و اساتید دانشگاه در کلاس‌ یا جلسه امتحان شروع به زنگ خوردن می‌کند و تمرکز بقیه از بین می‌رود.

با طراحی این اپلیکیشن، چنین افرادی می‌توانند مکان‌های مورد نظرشان را مشخص کنند و هنگامی که به آن‌جا رسیدند، گوشی همراه‌شان به طور خودکار بی‌صدا می‌شود.

ایده ساخت اپلیکیشن بی‌صدا شدن خودکار تلفن همراه

 

2- طراحی برنامه محیط مجازی مطالعه و انجام کار گروهی

انجام پروژه‌های گروهی، مطالعه برای امتحان، رفع اشکال، بحث و تبادل نظر و … همگی از ضروریات زندگی دانشجویی و دانش‌آموزی است. با طراحی اپلیکیشنی که چنین فضایی را برای آن‌ها به وجود آورد، مطمئنا کمک زیادی به دانشجویان و دانش‌آموزان می‌کنید. علاوه بر این، می‌توانید در این اپلیکیشن ابزاری مانند منابع مطالعاتی رایگان، وسایل آزمایشگاه مجازی و … را نیز فراهم کنید.

طراحی برنامه محیط مجازی مطالعه و انجام کار گروهی

3- ایده ساخت برنامه پولساز طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی این اپلیکیشن به کاربر کمک می‌کند تا از محیط اتاق مورد نظرش عکس بگیرد، سپس با استفاده از مدل‌های مجازی و سه بعدی مبلمان، صندلی و میزها بهترین گزینه‌ برای اتاق را انتخاب کند و پس از آن اقدام به خرید کند. این اپلیکیشن حتی می‌تواند با سایت‌های خرید مبلمان و … همکاری کند تا کاربر به صورت آنلاین وسایل مورد نیازش را سفارش دهد.

ایده ساخت برنامه پولساز طراحی دکوراسیون داخلی

 

4- ایده ساخت اپلیکیشن پولساز پیدا کردن هم‌تیمی

هر یک از انسان‌ها سرگرمی و علایق خاص خود را دارند. علاوه بر این، دوست دارند با افرادی که با هم شباهت زیادی دارند، ارتباط برقرار کنند. با در نظر گرفتن این موارد، شما می‌توانید اپلیکیشنی طراحی کنید که کاربران علاقه‌مندی‌های خود را مشخص کنند، سپس افراد با سلایق مشابه یک دیگر را پیدا کنند و برنامه‌های تفریحی یا کاری مورد علاقه‌شان مثل فعالیت‌های ورزشی را به صورت گروهی انجام دهند.

ایده ساخت اپلیکیشن پولساز پیدا کردن هم‌تیمی

 

5- طراحی اپلیکیشن مدیریت مخارج

بسیاری از افراد تاریخ پرداخت چک‌ها و صورت‌حساب‌ها را فراموش می‌کنند. یا به دوستان‌شان پول قرض می‌دهند اما به دلیل مشغله‌های زیاد، فراموش می‌کنند آن‌ را پس بگیرند. به همین خاطر همیشه با بی‌نظمی‌ها و مشکلات مالی مواجه هستند.

کاربران در این اپلیکیشن می‌توانند تاریخ پرداخت بدهی‌ها و دریافت پول‌های‌شان را مشخص کنند تا اپلیکیشن، تاریخ‌ها را به آن‌ها یادآوری کند. از این طریق با نظم بیشتری به کارهای مالی رسیدگی می‌کنند و درگیری‌های ذهنی‌ خود را نیز کاهش می‌دهند.

در این اپلیکیشن قسمتی را نیز می‌توانید به آموزش اختصاص دهید، از افراد متخصص استفاده کنید و نحوه صحیح خرج کردن پول را به کاربران آموزش دهید.

طراحی اپلیکیشن مدیریت مخارج

 

6- ایده ساخت اپلیکیشن پولساز رزرو گرافیکی رستوران

این اپلیکیشن به کاربران کمک می‌کند تا از لحاظ چیدمان و طراحی گرافیکی قسمت‌های مختلف رستوران را بررسی کنند، میز مورد نظر خود را انتخاب کنند و رزرو را برای زمان مشخصی انجام دهند.

ایده ساخت اپلیکیشن پولساز رزرو گرافیکی رستوران

 

7- طراحی اپلیکیشن پیدا کردن محصول از طریق عکس

بسیار اتفاق می‌افتد کالایی در محیط اطراف‌مان می‌بینیم، دوست داریم آن را به صورت آنلاین بخریم اما نمی‌توانیم مشابه آن را پیدا کنیم. طراحی این اپلیکیشن به کاربر کمک می‌کند تا با استفاده از سرچ تصویر یک کالا بتواند آن را در فروشگاه‌های آنلاین پیدا کند.

راحی اپلیکیشن پیدا کردن محصول از طریق عکس

 

8- ایده ساخت اپلیکیشن برنامه‌ریزی مراسم ازدواج

ازدواج یکی از مهم‌ترین مراسم‌های زندگی هر فردی است و همه دوست دارند کارهای‌شان به بهترین صورت ممکن انجام شود. اما برنامه‌ریزی برای این مراسم اصلا کار راحتی نیست. این اپلیکیشن می‌تواند لیستی از تمام کارهایی که باید برای مراسم ازدواج انجام شود را به همراه بهترین مکان اجرای آن‌ها در اختیار کاربران قرار دهد.

ایده ساخت اپلیکیشن برنامه‌ریزی مراسم ازدواج

 

9- ایده ساخت برنامه تحویل آنلاین سوخت

با استفاده از این اپلیکیشن کاربران می‌توانند بدون رفتن به پمپ بنزین، سوخت مورد نیازشان را به دست آورند. کافی است در این اپلیکیشن مکان‌ خودرو را مشخص کنند، سپس کامیون سوخت نزد آن‌ها می‌رود و سوخت مورد نیاز افراد را تامین می‌کند.

ایده ساخت برنامه تحویل آنلاین سوخت

 

10- ایده ساخت اپلیکیشن پولساز هشدار جنایی

طراحی این اپلیکیشن به مردم جامعه کمک می‌کند تا از خطرات، سرقت‌ها و جنایت‌کاران در امان باشند و اگر اتفاق ناخوشایندی نیز رخ داد، نتایج خسارت‌بار آن را کاهش دهند. در این اپلیکیشن کاربر با فشار دادن یک دکمه می‌تواند هم اعلام خطر کند و هم محل حادثه را سریعا برای پلیس ارسال کند.

ایده ساخت اپلیکیشن پولساز هشدار جنایی

 

11- ایده طراحی اپلیکیشن اهدا غذا به خیریه‌ها

با استفاده از این اپلیکیشن، رستوران‌ها یا خانه‌هایی که غذای اضافه دارند، می‌توانند اعلام کنند و آن را در اختیار نزدیک‌ترین خیریه قرار دهند.

ایده طراحی اپلیکیشن اهدا غذا به خیریه‌ها

اگر از بین مطالب بالا، ایده مناسبی برای ساخت اپلیکیشن‌ پیدا کردید، می‌توانید تمام فرایند ساخت آن برنامه از جمله انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن، انتخاب سرور و … را به باشگاه اپلیکیشن بسپارید!

درخواست مشاوره

اگر احتیاج به راهنمایی دارید شماره خود را ثبت کنید تا کارشناسان باشگاه اپلیکیشن با شما تماس بگیرند.

چگونه خودمان ایده‌های خوبی برای ساخت اپلیکیشن خلق کنیم؟

عوامل زیادی بر موفقیت یک اپلیکیشن و جذب کاربران بیشتر تاثیرگذار هستند. مثلا ویژگی‌های گرافیکی، انتخاب رنگ مناسب در طراحی اپلیکیشن و خلاقیت منحصر به فرد برنامه برخی از این عوامل هستند. به همین خاطر موارد زیر را مطرح کردیم تا خودتان نیز یاد بگیرید از خلاقیت‌تان برای ارائه ایده ساخت اپلیکیشن استفاده کنید و برنامه‌ای فوق‌العاده طراحی کنید.

چگونه خودمان ایده‌های خوبی برای ساخت اپلیکیشن خلق کنیم؟

 

1- مشکلات پیرامون‌تان را حل کنید.

به نحوه انجام کارهای روزانه فکر کنید. آیا از روش انجام آن‌ها راضی هستید؟ اگر نیستید، بررسی کنید آیا اپلیکیشنی در بازار می‌تواند آن مشکل را حل کند یا خیر. اگر چنین اپلیکیشنی پیدا نکردید، می‌توانید احتمال دهید که فرصتی فراهم شده تا با به کارگیری قدرت خلاقیت، اپلیکیشنی کاربردی طراحی کنید که مشکلی اساسی را حل کند.

2- اپلیکیشن‌های موجود را بهبود ببخشید.

مطمئنا هنگام کار کردن با اپلیکیشن‌های مختلف، متوجه شده‌اید که عیب‌ها و نواقصی دارند. شما می‌توانید با رفع کردن آن نواقص و اضافه کردن آپشن‌های جدیدی به آن‌ها، اپلیکیشن‌های جدیدی با طراحی و کاربری بهتری به وجود آورید.

3- بر بخش‌هایی از بازار تمرکز کنید که نوآوری کمتری در آن‌ها وجود دارد.

در بازار و در صنایع مختلف بخش‌هایی وجود دارند که دارای مخاطبان زیادی هستند اما هیچ ابتکار و نوآوری در ارائه خدمات و محصولات‌شان دیده نمی‌شود و هنوز با شیوه‌های قدیمی کار می‌کنند. این قسمت‌ها را بشناسید و سعی کنید با ساخت اپلیکیشن‌های مناسب، شیوه کار کردن آن‌ها را به روز کنید.

4- در جریان ترندهای اپلیکیشن‌ها باشید.

همیشه از تازه‌ترین اخبار تکنولوژی و اپلیکیشن‌ها آگاه باشید و سعی کنید با ایده گرفتن از آن‌ها و استفاده از خلاقیت‌تان، اپلیکیشن‌های کاربردی و جدیدی به وجود آورید. افراد مبتکری که اپلیکیشن‌های موفقی طراحی می‌کنند، همیشه خود را در جریان تغییرات تکنولوژی قرار می‌دهند و تحولات آینده را نیز پیش‌بینی می‌کنند. از این طریق می‌توانند با توجه به نیاز جامعه برنامه‌های مناسبی طراحی کنند.

5- با مشتری و مخاطب هدف مصاحبه کنید.

اگر صاحب کسب‌وکاری هستید یا می‌خواهید کسب‌وکاری را شروع کنید، مطمئنا تعدادی مشتری یا مخاطب هدف دارید. با آن‌ها مشورت کنید. ببینید در حال حاضر از چه اپلیکیشن‌هایی استفاده می‌کنند، چه انتظاراتی از شما برای ساخت اپلیکیشن دارند، دوست دارند برنامه مورد نظرشان چه ویژگی‌هایی داشته باشد و … توجه به این موارد به ساخت اپلیکیشنی پولساز کمک خواهد کرد.

جمع‌بندی

داشتن ایده خلاقانه در طراحی اپلیکیشن، اولین قدم در ساخت برنامه‌ای موفق است و باعث ایجاد پیشرفت‌‌های بزرگی در دنیای امروزی خواهد شد. پس به عنوان یک برنامه‌نویس یا مدیرعامل شرکت، اگر می‌خواهید بر رقبای‌تان پیروز شوید، از ایده‌های خلاقانه ساخت اپلیکیشن پولساز ۲۰۲۰ که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، استفاده کنید. اگر نتوانستید ایده‌ مناسبی پیدا کنید، با پشتیبانی باشگاه اپلیکیشن در واتس‌اپ ارتباط برقرار کنید. آن‌ها به شما کمک خواهند کرد تا ایده مناسبی برای ساخت اپلیکیشن پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید