زمان مطالعه: 6 دقیقه

راهنمای انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن

امروزه کسب‌وکارهای زیادی برای بهبود کیفیت خدمات‌شان از اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند. یکی از مراحل مهم و حساس در ساخت اپلیکیشن، انتخاب نام مناسب است. نام اپلیکیشن بر احساس و باور...
۴
مهر

تیم باشگاه اپلیکیشن

امروزه کسب‌وکارهای زیادی برای بهبود کیفیت خدمات‌شان از اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند. یکی از مراحل مهم و حساس در ساخت اپلیکیشن، انتخاب نام مناسب است. نام اپلیکیشن بر احساس و باور مخاطب تاثیر می‌گذارد. اگر این نام به درستی انتخاب شود، می‌تواند ویژگی‌های کسب‌وکار مورد نظر را در ذهن کاربران حک ‌کند و برند مناسبی برای آن به وجود بیاورد. همچنین نام مناسب باعث می‌شود اپلیکیشن توسط موتورهای جست‌وجو یافت ‌شود و از این طریق بخش مهمی از بازاریابی کسب‌وکار را انجام می‌دهد.

اما انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن کار راحتی نیست و اگر می‌خواهید برای اپلیکیشن‌تان، نام مناسبی انتخاب کنید باید از اصول خاصی آگاه شوید. به همین خاطر، در این مطلب اصلی‌ترین نکات انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

چطور برای اپلیکیشن خود یک نام مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن، می‌توانید از وب‌سایت‌ها و همین‌طور شرکت‌های ساخت اپلیکیشن کمک بگیرید.

1. استفاده از خدمات وب‌سایت Business Name Generator

اگر دوست دارید در سطح بین‌المللی کسب‌‍‌وکارتان را گسترش دهید، از وب‌سایت Business Name Generator برای انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن‌تان استفاده کنید. برای این کار وارد قسمت Mobile App Name Generator شوید، در باکس سفید رنگ، چند کلمه که مرتبط با کسب‌وکارتان است را وارد کنید، سپس بر روی دکمه Generate کلیک کنید. حال با لیستی مانند آن‌چه در تصویر زیر می‌بینید، مواجه می‌شوید که نام‌های مختلفی را به شما پیشنهاد داده‌است. آن‌ها را بررسی کنید و نام مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید.

استفاده از خدمات وب‌سایت Business Name Generator

 

2. استفاده از خدمات شرکت‌های سازنده اپلیکیشن

شرکت‌های سازنده اپلیکیشن چون تجربه زیادی در این زمینه دارند، می‌توانند شما را راهنمایی کنند تا نام مناسبی برای اپلیکیشن‌تان انتخاب کنید. باشگاه اپلیکیشن یکی از این شرکت‌ها است. شما می‌توانید به پشتیبانی باشگاه اپلیکیشن در واتس‌اپ پیام دهید و از آن‌ها در انتخاب نام مناسب کمک بگیرید.

درخواست مشاوره

اگر احتیاج به راهنمایی دارید شماره خود را ثبت کنید تا کارشناسان باشگاه اپلیکیشن با شما تماس بگیرند.

نکات انتخاب و قوانین نام گذاری اپلیکیشن

نامی که برای اپلیکیشن انتخاب می‌کنید، باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

1. نام اپلیکیشن باید نشان‌دهنده کارایی و ویژگی‌ اصلی آن باشد.

معمولا اسم اپلیکیشن‌های موفق به گونه‌ای است که نوع عملکردشان را نشان می‌دهد. برای مثال، با شنیدن نام اپلیکیشن WeChat سریعا به فکر اپلیکیشنی برای ارسال پیام می‌افتید. کاربران بیشتر اوقات توضیحات اپلیکیشن‌ها را مطالعه نمی‌کنند و بر اساس برداشت‌شان از نام برنامه درباره آن قضاوت می‌کنند. پس بهتر است نامی برای اپلیکیشن‌تان انتخاب کنید که کاربر با شنیدن آن به راحتی بتواند از کارایی و ویژگی‌های اپلیکیشن اطلاع پیدا کند.

2. اسم اپلیکیشن هر چه ساده‌تر باشد، بهتر است.

در انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن، لازم نیست سراغ اسم‌های عجیب‌ و غریب یا پیچیده بروید. کاربران، اغلب یک نام ساده را بهتر به خاطر می‌سپارند و در مواقع نیاز آن را راحت‌تر به یاد می‌آورند. پس بدانید موفقیت در سادگی است نه پیچیدگی!

3. از انتخاب نام طولانی برای اپلیکیشن‌، خودداری کنید.

یکی از عواملی که باعث می‌شود نام اپلیکیشن بهتر در ذهن مخاطب باقی بماند، کوتاه بودن آن است. ایده‌آل‌ترین نام برای اپلیکیشن دارای 12 کاراکتر است. اما اگر نام انتخابی‌تان تا 15 کاراکتر نیز پیش رفت، اشکالی ندارد. با این رنج کاراکتر، مخاطب‌تان می‌تواند با یک نگاه، نام اپلیکیشن را به خاطر بسپارد. برای مثال، Skype، دارای نامی بسیار کوتاه، با تعداد کاراکتر بسیار کم است. قطعا همین امر در محبوبیتش و تبدیل شدن آن به اپلیکیشنی میلیارد دلاری تاثیرگذار بوده ‌است.

استفاده نکردن از نام طولانی برای اپلیکیشن


4. نام اپلیکیشن را جزئی از مکالمات روزانه کنید.

مطمئنا تا کنون شنیده‌اید که اطرافیان می‌گویند: «آن موضوع را گوگل کن» یا «آن فایل را تلگرام کن». همه این موارد نشان می‌دهند که گوگل یا تلگرام هم کاربردی هستند و هم نامی دارند که می‌توان از آن‌ها به راحتی در مکالمه‌های روزانه استفاده کرد. همین امر محبوبیت و ماندگاری آن‌ها را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود نام این اپلیکیشن‌ها به گوش همه مردم یک جامعه برسد.

پس در انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن، این موضوع را مد نظر داشته باشید که چگونه می‌توانید آن را جزئی از مکالمات روزانه افراد کنید و از این طریق ماندگاری آن را افزایش دهید.

5. اسمی را برای اپلیکیشن انتخاب کنید که قابل سرچ باشد.

حدود 63 درصد از کاربران تلفن‌های همراه، اپلیکیشن مورد نظرشان را از طریق سرچ پیدا می‌کنند. آن‌ها کلیدواژه‌هایی را سرچ می‌کنند تا بتوانند اپلیکیشن موردنیازشان را پیدا کنند. پس هنگام انتخاب نام برای اپلیکیشن، سعی کنید از آن کلیدواژه‌ها استفاده کنید تا اپلیکیشن شما به سرعت توسط موتورهای جست‌وجو یافت شود، در اختیار مخاطبان هدف قرار بگیرد و آن‌ها را به یکی از مشتری‌های دائمی کسب‌وکارتان تبدیل کند.

6. در انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن، احساسات مخاطب را درگیر کنید.

سعی کنید نام اپلیکیشن را به گونه‌ای انتخاب کنید که نشان دهید با مخاطب همراهی می‌کنید و از این طریق بر احساسات او تاثیر ‌بگذارید. مثلا اپلیکیشن MyFitnessPal، دقیقا این احساس را منتقل می‌کند که به عنوان یک دوست به حفظ تناسب اندام کاربرانش کمک می‌کند. درگیر کردن مخاطب از لحاظ احساسی یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توانید آن‌ها را به کاربرانی وفا دار تبدیل کنید.

درگیر کردن احساسات مخاطب در انتخاب نام اپلیکیشن

 

حتما بخوانید: ” راهنمای انتخاب رنگ مناسب در طراحی اپلیکیشن

دو اشتباه رایج در انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن

1. نادیده گرفتن مخاطب هدف

مخاطب هدف هر کسب‌وکاری ویژگی‌های خاصی دارد. پس مخاطب هدف کسب‌وکارتان را بشناسید و بر اساس سلیقه آن‌ها، نام اپلیکیشن را انتخاب کنید.

2. کپی‌ کردن قسمتی از نام اپلیکیشن‌های معروف

گاهی ممکن است فکر کنید اگر نامی شبیه به نام اپلیکیشن‌های معروف انتخاب کنید یا از آن‌ها تقلید کنید، سریع‌تر پیشرفت می‌کنید. اما این گونه نیست. بهتر است مسیر خودتان را بروید و از دیگران کپی‌برداری نکنید.

جمع‌بندی

انتخاب نام مناسب برای اپلیکیشن، تاثیر زیادی بر محبوبیت کسب‌وکارها دارد و می‌تواند تعداد کاربران‌ اپلیکیشن را به صورت قابل توجهی افزایش دهد. این قضیه، منجر به افزایش درآمد و ایجاد جریان درآمدی پایدار خواهد شد. پس سعی کنید هنگام انتخاب نام برای اپلیکیشن، نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، مانند کوتاه بودن، سادگی، قابل سرچ بودن و … را مد نظر قرار دهید. علاوه بر این، می‌توانید با شماره 02122631079 تماس بگیرید و با کارشناسان باشگاه اپلیکیشن مشورت کنید، سوالات‌تان را بپرسید، با آن‌ها هم‌فکری کنید و با در نظر گرفتن مهم‌ترین معیارها در انتخاب نام اپلیکیشن، مناسب‌ترین نام را برای اپلیکیشن‌تان انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید