زمان مطالعه: 6 دقیقه

اهمیت طراحی اپلیکیشن حمل و نقل و باربری

حمل و نقل و باربری نقش مهمی در جوامع ایفا می‌کنند. در هر کشوری هر چه کالاها و محموله‌ها با سرعت و کیفیت بهتری از مبدا به مقصد منتقل شوند،...
۲۲
مهر

تیم باشگاه اپلیکیشن

حمل و نقل و باربری نقش مهمی در جوامع ایفا می‌کنند. در هر کشوری هر چه کالاها و محموله‌ها با سرعت و کیفیت بهتری از مبدا به مقصد منتقل شوند، به همان میزان اقتصاد آن‌جا رونق می‌یابد و جریان درآمدی بهتری برای مردم آن کشور ایجاد می‌شود. طراحی اپلیکیشن حمل و نقل و باربری عاملی است که می‌تواند باعث بهبود کیفیت خدمات در حوزه حمل و نقل شود.

اگر شما نیز در زمینه باربری فعالیت می‌کنید، این مطلب را بخوانید، از مزایای طراحی اپلیکیشن حمل و نقل و باربری آگاه شوید و با استفاده از خدمات باشگاه اپلیکیشن برای کسب‌وکارتان برنامه‌ای مناسب طراحی کنید.

اهمیت طراحی اپلیکیشن حمل و نقل و باربری چیست؟

در فرایند حمل و نقل بار کاستی‌های زیادی وجود دارد. برای مثال، مسئولان شرکت‌های باربری برای ارسال کالا و محموله‌ها باید اقدامات زیادی انجام دهند. از جمله دریافت سفارش‌ها، اختصاص آن‌ها به رانندگان مناسب، اطمینان از تحویل به موقع کالا، مدیریت شرایط اضطراری و … انجام همه این کارها به طور روزانه، انرژی و انگیزه مسئولان شرکت‌های حمل و نقل را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. همین امر منجر به کاهش کیفیت عملکردشان خواهد شد.

وجود دلال‌ها در زمینه حمل‌ و نقل بار نیز یکی دیگر از مواردی است که باعث شده رانندگان، شرکت‌های باربری و ارسال کنندگان و دریافت‌کنندگان بار و کالاها دچار خسارت شوند و حاشیه سودشان کاهش یابد. گاهی نیز راننده‌ها باری را به مقصد منتقل می‌کنند اما در راه بازگشت نمی‌توانند کالایی برای حمل پیدا کنند و مجبور می‌شوند بدون بار زدن و در نتیجه بدون کسب درآمد مسیر بازگشت را طی کنند.

خوب است بدانید امنیت حمل ‌و نقل کالاها نیز بسیار پایین است. به طوری که صاحب بار نمی‌تواند سریعا پیگیری کند کالایش در مسیر انتقال در کدام شهر یا کشور قرار دارد. البته از طریق تماس‌ تلفنی می‌تواند پیگیری‌های جزئی انجام دهد اما این کار وقت‌گیر است و ممکن است راننده پاسخ ندهد یا صادقانه جواب او را ندهد و … پس احتمال دزدیده شدن کالا افزایش می‌یابد. یا حتی تماس گرفتن و پیگیری‌های مکرر صاحب بار می‌تواند باعث پرت شدن حواس راننده شود و احتمال تصادفات جاده‌ای را افزایش دهد.

سرعت حمل ‌و نقل کالاها نیز بسیار پایین است و افراد با تاخیرهای طولانی مدت، بار را دریافت می‌کنند. مدیران شرکت‌های باربری با ساخت اپلیکیشن حمل و نقل و باربری می‌توانند این نواقص کسب‌وکارشان را از بین ببرند.

اهمیت طراحی اپلیکیشن حمل و نقل و باربری چیست؟

مزایای طراحی اپلیکیشن حمل و نقل برای حمل کنندگان بار

– حذف دلال‌ها

با استفاده از اپلیکیشن، صاحبان بار و شرکت‌های باربری به طور مستقیم با یک دیگر ارتباط برقرار می‌کنند. در این صورت نقش دلال‌ها به طور کامل حذف می‌شود، تعداد تماس‌های تلفنی برای هماهنگی کارها کاهش می‌یابد و هزینه‌ ارسال کالاها نیز کمتر می‌شود. در نتیجه روند انجام کارها سریع‌تر و راحت‌تر پیش خواهد رفت.

– افزایش کارایی و سود بیشتر

با به کارگیری خدمات اپلیکیشن، رانندگان هر لحظه در هر مکانی که قرار داشته باشند می‌توانند از نزدیک‌ترین باری که به آن‌ها وجود دارد، آگاه شوند و برای حمل آن اقدام کنند. در این صورت هیچ‌گاه بدون بار و با ماشین خالی حرکت نخواهند کرد و سود بیشتری نیز نصیب‌شان خواهد شد.

– کنترل فرایند حمل بار

شرکت‌های حمل و نقل با استفاده از اپلیکیشن باربری نحوه عملکرد رانندگان را کنترل می‌کنند. آن‌ها می‌توانند در لحظه پیگیری کنند که راننده از کدام جاده در حال عبور است، سرعتش چه قدر است و … پس به راحتی از هر گونه تخلف رانندگان آگاهی پیدا می‌کنند و راننده‌هایی وظیفه‌شناس و با سابقه‌کاری مناسب را استخدام می‌کنند.

– واضح بودن صورت‌حساب‌ها

با به کارگیری اپلیکیشن تمامی توافقات، قبل از حمل بار انجام می‌شود، همه قیمت‌ها مشخص می‌شوند و سهم باربری، راننده و … به تفکیک تعیین می‌شود. به همین خاطر کسی نمی‌تواند از شرایط سوء استفاده کند و به نفع خودش مبلغی اضافه بردارد. با استفاده از خدمات اپلیکیشن همه چیز کاملا حساب شده و دقیق است.

مزایای طراحی اپلیکیشن حمل و نقل برای مشتری‌ها

– امکان ارائه بازخورد

صاحبان بار می‌توانند درباره فرایند حمل بار بازخورد دهند، نظر خود را بیان کنند و اگر از چیزی راضی نبودند نظر خود را مستقیما به باربری مورد نظر منتقل کنند. ارائه چنین نظرهایی باعث بهبود کیفیت خدمات باربری‌ها می‌شود و ایرادات و کاستی‌های آن‌ها را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، نظرات مثبت درباره خدمات یک باربری باعث می‌شود افراد بیشتری به آن شرکت اعتماد کنند، تعداد مشتری‌های‌شان افزایش یابد و در نتیجه درآمدشان نیز به طور قابل توجهی زیادتر شود.

– رضایت مشتری

با استفاده از اپلیکیشن حمل و نقل و باربری مشتری‌ها به سرعت کالای مورد نظرشان را انتقال می‌دهند و در جریان همه مراحل حمل کالا قرار می‌گیرند. همین امر تجربه خوبی برای‌شان رقم می‌زند و آن‌ها در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ دردسری کالای مورد نظرشان را منتقل می‌کنند.

– جلوگیری از دزدیده شدن بار

با به کارگیری اپلیکیشن حمل و نقل افراد می‌توانند هر لحظه موقعیت بار را پیگیری کنند و بدانند که بارشان در کدام جاده قرار دارد. این ویژگی از سرقت بار جلوگیری می‌کند و باعث آرامش خاطر صاحبان بار نیز می‌شود. یا اگر راننده‌ها در ترافیک سنگین قرار گرفتند، دیگر لازم نیست نگران تماس‌های مکرر صاحبان بار باشند، چرا که آن‌ها خودشان از طریق اپلیکیشن کاملا از این موضوع آگاه می‌شوند.

– کاهش خطای انسانی

گاهی رانندگان هنگام دریافت یا تحویل کالا اطلاعات اشتباهی را ثبت می‌کنند یا فراموش می‌کنند بعضی از هزینه‌ها را یادداشت کنند. ممکن است برخی از موارد را نیز دو مرتبه حساب کنند و خودشان متوجه نشوند. استفاده از اپلیکیشن چنین خطاهای انسانی را به حداقل می‌رساند و دقت انجام کارها را افزایش می‌دهد.

مزایای طراحی اپلیکیشن حمل و نقل برای مشتری‌ها

ویژگی‌های ضروری اپلیکیشن حمل و نقل و باربری

  • رابط کاربری مناسب
  • قابلیت محاسبه هزینه
  • ارائه صورت‌حساب به طور کاملا جزئی
  • ارائه اطلاعات لحظه به لحظه موقعیت بار
  • تعیین حدودی زمان تحویل بار
  • معرفی نزدیک‌ترین ماشین حمل بار به مشتری بر اساس موقعیت مکانی‌ او

اگر دوست دارید از سایر ویژگی‌های اپلیکیشن حمل و نقل و باربری آگاه شوید، با شماره 02191070034 تماس بگیرید و از پشتیبانی باشگاه اپلیکیشن کمک بگیرید.

درخواست مشاوره

اگر احتیاج به راهنمایی دارید شماره خود را ثبت کنید تا کارشناسان باشگاه اپلیکیشن با شما تماس بگیرند.

جمع‌بندی

در فرایند باربری نواقص زیادی وجود دارد. یکی از راه‌های کم کردن ایرادات و بهبود خدمات این حوزه، طراحی اپلیکیشن حمل و نقل و باربری است. ساخت چنین اپلیکیشنی مزایای زیادی دارد از جمله افزایش کارایی و سود بیشتر، کنترل فرایند حمل بار، کاهش خطای انسانی و … اگر دوست دارید در کسب‌وکارتان به این مزایا دست پیدا کنید، حتما هنگام ساخت اپلیکیشن، ویژگی‌های ضروری برنامه همچون رابط کاربری مناسب، ارائه صورت‌حساب به صورت جزئی و … را در نظر بگیرید تا بتوانید اپلیکیشنی کاملا کاربردی طراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید