زمان مطالعه: 3 دقیقه

چرا معرفی اپلیکیشن در بازار کوچک بهتر از بازار بزرگ است؟

این روزها اپلیکیشن های موبایل راهی جدید را در عرصه کسب درآمد معرفی کرده اند که به نظر بسیار ساده می آید. البته اگر نتوانید اپ موبایل خود را به...
۱۵
خرداد

باشگاه اپلیکیشن

این روزها اپلیکیشن های موبایل راهی جدید را در عرصه کسب درآمد معرفی کرده اند که به نظر بسیار ساده می آید. البته اگر نتوانید اپ موبایل خود را به خوبی در معرض دید قرار دهید و به اصطلاح آن را به کاربر هدف معرفی نکنید، یک ریال هم عایدتان نمی شود. سوال اینجاست که چگونه می توان معرفی اپلیکیشن موبایل را در سطح گسترده انجام داد؟ در واقع جذب مشتری مهم ترین دغدغه توسعه دهندگان اپلیکیشن است.

هر توسعه دهنده ای به دنبال جذب بیش ترین سرمایه و مشتری می باشد، و برخی بر این باور هستند که اگر هزینه ی بیش تری صرف تبلیغات تلویزیونی و بازاریابی دیجیتالی بپردازند، به این مهم دست پیدا خواهند یافت. اما تبلیغات به تنهایی نمی تواند برای شما جذب سرمایه و مشتری داشته باشد.

چنانچه مشتریان در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام، اینستاگرام و …. از اپلیکیشن مورد نظرتان استفاده کنند و مهم تر اینکه اپ را به دیگران معرفی کنند، یگ گام بزرگ به هدف نزدیک شده اید. معرفی اپلیکیشن توسط کاربران شبکه های اجتماعی موجب بالا رفتن نرخ جستجو در گوگل می شود. در نتیجه احتمال نصب و استفاده از اپلیکیشن موبایل بیشتر خواهد و خیلی زود به درامد واقعی خواهید رسید. با بالار فتن نرخ استفاده کننده ها، حساب بانکی تان هم رشد خواهد کرد.

معرفی اپلیکیشن در بازار کوچک

طبق تحقیقات انجام شده به نظر می رسد به جای تمرکز روی بازارهای بزرگ بد نباشد کسب و کارهای نوپا روی بازارهای کوچک تمرکز کنند.  گاهی تمرکز بر روی بازارهای کوچک یک فوت و فن حرفه ای است، که سود سرشاری را نصیب تان می کند.

هنگام طراحی یک اپلیکیشن بهتر است کل بازار را هدف قرار ندهید هنوز در اول راه هستید و به احتمال زیاد اشتباهاتی را مرتکب می شوید. همین موضوع می تواند دستاویزی برای رقبا باشد. با محدود کردن بازار هدف در هزینه های طراحی هم صرفه جویی می کنید. در ضمن هزینه تبلیغات و معرفی اپلیکیشن هم کاهش می یابد.  با این تکنیک می توانید میزان جذابیت اپلیکیشن را در یک گروه کوچک، راحت تر ارزیابی کنید در آینده همیشه امکان ارتقا اپ هست.

اگر در ابتدای کار خود با مشتریان محدود و بازارهای کوچک همراه باشید این شانس را دارید که معرفی اپلیکیشن خود را به صورت واقعی در بازار هدف انجام دهید. مشتریان واقعی هر چند اندک هم باشند می توانند اشتباهات را گوشزد کنند و در توسعه و راتقا اپلیکیشن یاری تان کنند.

شما اگر برای شروع به کار، بازار کوچک و مشتریان خاص خود را داشته باشید، می توانید به جای تبلیغات پر هزینه در گوگل و فیس بوک شخصا از مشتریان خود بازخورد دریافت کنید  و بر مبنای آن اپلیکیشن خود را ارتقا دهید. اصلاح مشکلات بر اساس بازخورد مشتری های واقعی بسیار منطقی تر است.

استراتژی توجه به بازارهای کوچک و مشتریان محدود برای شروع کار حائز اهمیت است، تا جایی که فیس بوک بر اساس همین استراتژی در ابتدا این برنامه را فقط برای دانشجویان دانشگاه هاروارد تولید کرد، و پس از اطمینان از این شبکه اجتماعی آن را به کالج های دیگر معرفی و در نهایت دنیا را تصرف کرد.

تاثیر مخاطبان اولیه در معرفی اپلیکیشن

مشتریان اولیه هر اپلیکیشن ضمن این که با شما در ابتدای کار همراهی کرده و به بهبود عملکرد اپلیکیشن شما کمک می کند، بزرگ ترین و مهم ترین نقش را در معرفی اپلیکیشن دارند.  به نظر می رسد اگر هر هفته ده درصد به مشتریان خود اضافه کنید به زودی می توانید بازارهای بزرگتر را نیز هدف بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید