زمان مطالعه: 3 دقیقه

اپلیکیشن نیتیو یک انتخاب یا یک ضرورت؟

امروزه طراحی اپلیکیشن های موبایل به یک الزام برای اکثر کمپانی ها تبدیل شده است. کاربران انتظارات زیادی هنگام کاربری با موبایل دارند و باید همگام با خواسته های در...
۲۷
اردیبهشت

باشگاه اپلیکیشن

امروزه طراحی اپلیکیشن های موبایل به یک الزام برای اکثر کمپانی ها تبدیل شده است. کاربران انتظارات زیادی هنگام کاربری با موبایل دارند و باید همگام با خواسته های در حال تغییر کاربران اپلیکیشن ها را بروزرسانی کرد. از این میان اپلیکیشن های نیتیو انتخاب بسیاری از کمپانی ها می باشد زیرا آزادی عمل و مزیت های بیش تری نسبت به هایبرید و وب در اختیار کاربران قرار می دهد. توسعه دهندگان به دنبال راه های برای توسعه و گسترش اپلیکیشن نیتیو هستند تا هر چه بیشتر رضایت مشتری را جلب کنند.

طراحی نیتیو مختص سیستم عامل های موبایل است. این نوع اپلیکیشن را می توانید از طریق نرم افزار های گوگل پلی استور، آپ استور  و ….. دانلود کنید و به سادگی روی موبایل تان نصب کنید. به عبارتی دیگر توسعه نیتیو به معنای ساخت اپلیکیشن برای هر یک از سیستم عامل های موبایل به صورت جداگانه می باشد.

در توسعه اپلیکیشن نیتیو برای هر یک از سیستم عامل های موبایل ( آی او اس – اندروید ) از زبان های برنامه نویسی مخصوص به خود استفاده می شود. که در این میان برای سیستم عامل IOS از زبان های برنامه نویسی Objective-C یا Swift  و برای سیتم عامل اندروید از زبان های برنامه نویسی جاوا و کاتلین کمک گرفته می شود.

عملکرد و کارآیی اپلیکیشن های نیتیو

از آن جا که در توسعه اپلیکیشن های نیتیو آن ها را برای یک پلتفرم خاص طراحی و بهینه سازی می کنند، عملکرد بهتر و قوی تری دارند. سرعت اجرا و واکنش گرایی اپلیکیشن نیتیو بسیار بیشتر است. ضمن این که اگر اپلیکیشن به طور اصولی و بر اساس استاندارد های پلتفرم ساخته شده باشد داده های  اطلاعاتی در امنیت بیشتری قرار دارند. اگر بخواهیم مقایسه ای بین وب اپلیکیشن ها و طراحی اپلیکیشن نیتیو از لحاظ امنیت داشته باشیم، برنده اپلیکیشن های نیتیو هستند.

مزایای استفاده از اپلیکیشن های نیتیو

  • تجربه کاربری خوب و قدرتمند از مفید ترین مزایای این اپلیکیشن ها می باشد.
  • این اپلیکیشن از امکانات سخت افزاری گوشی مانند جی پی اس، دوربین، میکروفن و غیره استفاده می کند. و باعث افزایش سرعت اجرا می شوند.
  • ساخت اپلیکیشن نیتیو به دلیل این که مجزا و برای هر سیستم عاملی جداگانه می باشد ،آسان است.
  • احتمال بروز خطا و باگ کم تری در حین توسعه و ساخت اپلیکیشن های نیتو می باشد.

توسعه اپلیکیشن های نیتیو

برای توسعه هر تخصص و یا حرفه ای باید در ابتدا به این نکته توجه داشت که آیا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد؟ آیا توجیه اقتصادی دارد؟ در توسعه اپلیکیشن نیتیو  معمولا هزینه و بودجه زیادی مصرف می شود. اما در صورتی که کار را به طور صحیح و اصولی انجام دهید، همه هزینه ها در طول زمان جبران خواهد شد. برای نتیجه گیری بهتر می توان از تجربه کاربری و قابلیت های سیستم عامل استفاده کرد و آن ها را در اختیار کاربران قرار داد.

شاید مهم ترین ویژگی اپلیکیشن نیتیو تجربه کاربری خوبی است که کاربران را به خود جلب می کند. توسعه اپلیکیشن های نیتیو در نرخ تبدیل کاربر به مشتری اثرگذار است و روند فروش محصولات یا خدمات را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید