زمان مطالعه: 4 دقیقه

آموزش گام به گام انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور

انتشار اپلیکیشن اندروید در گوگل پلی استور با انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور امکان جذب کاربران بیشتری را دارید. این یک فرصت ساده برای معرفی اپلیکیشن در سطح گسترده...
۵
خرداد

باشگاه اپلیکیشن

انتشار اپلیکیشن اندروید در گوگل پلی استور

با انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور امکان جذب کاربران بیشتری را دارید. این یک فرصت ساده برای معرفی اپلیکیشن در سطح گسترده تر است که برخی به خوبی از آن استفاده کرده اند. اگر از توسعه دهندگان اپلیکیشن های رایگان یا پولی هستید و یا اینکه یک اپ بازی را طراحی کرده اید از همه فرصت ها برای شناسانده شدن استفاده کنید. در این مطلب ساده ترین راه برای انتشار اپلیکیشن اندروید در گوگل پلی استور آموزش داده شده ولی ابتدا باید کارهایی را به عنوان پیش نیاز انجام دهید تا نوبت به انتشار اپ برسد.اگر هنوز اپلیکیشن ندارید می توانید به صفحه ساخت اپلیکیشن مراجعه کنید.

پش نیاز ها

  • Bundle ID منحصر به فرد
  • ایجاد جساب کاربری در گوگل پلی استور
  • شارژ حساب کاربری به مبلغ 25 دلار جهت فعال سازی
  • نسخه امضا شده از اپلیکیشن در قالب فایل APK
  • کارآیی مناسب و مطمئن اپلیکیشن ( از قبل همه قسمت ها را تست کنید)
  • در صورت زیاد بودن حجم اپلیکیشن می توانید آن را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید.

انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور

در ابتدا باید در گوگل پلی ثبت نام کنید. از لینک زیر برای ثبت نام استفاده کنید:

https://play.google.com/apps/publish/signup

پس از ثبت نام با حساب کاربری خود در گوگل پلی وارد شده، و با زدن گزینه Developer Agreement عملیات پرداخت را انجام دهید. در این مرحله نام توسعه دهنده، ایمیل، وب سایت و شماره تلفن خود را وارد کرده. گزینه  COMPLETE REGISTERATION   را انتخاب کنید. سپس گزینه   CREATE APPLICATION را انتخاب کنید. در ادامه زبان و نام اپلیکیشن را وارد کرده و گزینه  CREATE را انتخاب کنید.

قبل از  انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور لازم است تا توضیحات کوتاه و توضیحات تکمیلی را درج کنید. و به این نکته توجه داشته باشید، که توضیحات کوتاه همان متنی است که کاربران در اپلیکیشن شما به صورت فهرست وار مشاهده می کنند، و توضیحات تکمیلی نیز باید شامل امکانات اپلیکیشن باشد. و نباید بیش تر از 4000 کاراکتر باشد.

بعد از وارد کردن سایر مشخصات مانند عنوان و توضیحات تکمیلی و کوتاه بر روی گزینه SAVE DRAFT کلیک کنید.

آموزش انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور را با گرفتن دو اسکرین شات از اپلیکیشن ادامه می دهیم. سپس با انتخاب گزینه  Add high-res icon اندازه آیکون اپلیکیشن 512×512 قرار دهید. برای این که بتوانید یک تبلیغ گرافیکی انجام دهید گزینه Add feature graphic را انتخاب کنید سپس تبلیغ گرافیکی مورد نظر خود را آپلود کنید، و مجددا گزینه SAVE DRAFT را بزنید.

در این مرحله که از آموزش انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور باید نوع اپلیکیشن و دسته بندی آن را مشخص کنید، اطلاعات ارتباط با خود را وارد کرده و اگر قوانین و مقررات خاصی در استفاده از اپلیکیشن دارید لینک آن را وارد کرده و یا گزینه  Not submitting a privacy policy URL at this time را انتخاب کنید.

بعد از اینکه همه موارد گفته شده را انجام دادید، اپلیکیشن شما به صورت پیش نویس در آمده است حالا با کلیک بر روی اپلیکیشن صفحه جدیدی نمایش داده می شود. گزینه MANAGE PRODUCTION را انتخاب کرده و به مرحله بعدی بروید. اگر اپلیکیشن در فاز آلفا یا بتا است گزینه های مربوطه را انتخاب کنید. هدف از این مرحله چک کردن نهایی قبل از انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور می باشد. پس از پایان این مرحله می توانید بدون این که نیاز به آپلود مجدد اپلیکیشن باشد آن را انتشار دهید و گزینه CREATE RELESE را انتخاب کنید.

اگر اپلیکیشن به صورت لوکال امضا شده دیگر  نیازی به امضای گوگل پلی نیست. اما اگر تمایل به امضای گوگل پلی داشتید گزینه Google Play App Signing را انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه Browse Files فایل APK را انتخاب و آپلود کنید.

در این مرحله از انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور برای محصول خود یک نام انتخاب کنید. امکانات اپلیکیشن خود را وارد کنید و بعد گزینه REVIEW را انتخاب کنید. در مرحله بعد نسخه امضا شده فایل APK اضافه شده است. به  قسمت Content Rating در سایدبار بروید، و به سوالاتی که از شما پرسیده شده است پاسخ دهید. و ایمیل را تایید کنید.

به قسمت Pricing & distribution در سایدبار بروید، در این قسمت قیمت اپلیکیشن و کشورهایی که می خواهید اپلیکیشن شما را داشته باشند، انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه START ROLL OUT TO PRODUCTION اپلیکیشن در گوگل پلی استور نمایش داده می شود.

برای مشاهده هزینه ساخت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید