زمان مطالعه: 3 دقیقه

راز موفقیت اپلیکیشن های موبایل برای کسب و کارهای نوپا

آیا تصور می کنید همه اپلیکیشن های موجود توانسته اند برای صاحبان خود بهره وری خوبی داشته باشند؟ اپلیکیشن موبایل ساده ترین و کم هزینه ترین راه برای معرفی و...
۲۲
خرداد

باشگاه اپلیکیشن

آیا تصور می کنید همه اپلیکیشن های موجود توانسته اند برای صاحبان خود بهره وری خوبی داشته باشند؟ اپلیکیشن موبایل ساده ترین و کم هزینه ترین راه برای معرفی و تبلیغ کسب و کارتان است. اما موفقیت اپلیکیشن های موبایل همیشه تضمین شده نیست. برای اینکه یک اپلیکیشن بهره وری خوبی داشته باشد باید مواردی را در نظر گرفت. در این مطلب 3 نکته مهم که موجب موفقیت اپلیکیشن های موبایل می شود را بررسی می کنیم:


1-اپلیکیشن موبایل باید در راستای کسب و کارتان باشد
یک اشتباه بزرگ برای توسعه دهندگان اپ موبایل اینست که هزینه زیادی برای طراحی و توسعه اپلیکیشن ها صرف می کنند تا امکانات زیادی به اپ افزوده شود. در اغلب اوقات این امکانات به لحاظ کمی و کیفی اصلا در راستای اهداف کسب و کار نیست. موفقیت اپلیکیشن های موبایل در صورتی تضمین می شود که همه امکانات لازم را در اختیار کاربران قرار دهد. افزودن امکانات بیشتر و خارج از موضوع کسب و کار، بهره وری را افزایش نمی دهد و تنها موجب سر در گمی کاربران می شود.
اپلیکیشن های ساده تر و با کاربری راحت تر همیشه بین کاربران با استقبال بیشتری روبرو می شوند.
2- موفقیت اپلیکیشن های موبایل با تحقیق در بازار هدف بیشتر است
بسیاری از ایده های خلاقانه و ابتکاری هرگز نتوانسته اند در قالب یک اپ به موفقیت برسند! مشکل اینجاست که صاحبان ایده هرگز بازار هدف را بررسی نکرده اند. بدون تحقیق از بازار هدف هرگز نمی توانید موفقیت کسب و کارتان را تضمین می کند. این امر در مورد اپلیکیشن های موبایل هم صدق می کند. آیا ایده ای که قصد توسعه آن را دارید برای کاربران جذابیت دارد؟ چند درصد از کاربران از این ایده بهره مند می شوند؟
یک راه ساده برای موفقیت اپلیکیشن های موبایل این است که قبل از طراحی اپلیکیشن، یک تیم ایده پرداز روی ایده اولیه کار کنند و سپس با بررسی در بازار هدف، درصد موفقیت ایده را مورد بررسی و سنجش قرار دهند. در بسیاری از موارد حتی قبل از توسعه اپلیکیشن موبایل هم می توان متوجه شکست احتمالی ایده شد.


3-اپلیکیشن موبایل باید بسیار با کیفیت باشد
درصد موفقیت اپلیکیشن های موبایل به سرعت اجرای آن بستگی دارد. اپلیکیشن های بی کیفیت، کند و غیر استاندارد، توفیق چندانی ندارند. بسیاری از کاربران حتی پس از نصب اپلیکیشن، خیلی زود آن را برای همیشه پاک می کنند. علت نداشتن کیفیت لازم و رابط کاربری ساده است.
اپلیکیشن هایی که روزانه مورد استفاده قرار می گیرند به بهترین نحو خدمات خود را ارائه می دهند. کاربر می تواند در همه بخش های اپلیکیشن به راحتی وارد شده و دسترسی به قسمت های مختلف را دارد. در این صورت تنها کاربر است که در مورد زمان خروج از اپ تصمیم می گیرد.

اگر بخواهیم یک اپلیکیشن با کیفیت معرفی کنیم،حتما اپلیکیشن ورزشگاه را معرفی می کنیم که در آن همه اصول اپلیکیشن موفق رعایت شده است.
یک اشتباه بزرگ که مانع موفقیت اپلیکیشن های موبایل است را می توانید در برخی از اپ های ایرانی ببینید و آن عدم اجازه خروج از برنامه است. بسیاری از توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایل کاربران را وادار به نظردهی، امتیاز دهی و … می کنند. این یک مزاحمت آشکار است که در عمل شکست را به همراه دارد.
در نتیجه کمیت سرویس های ارائه شده توسط اپلیکیشن اهمیت چندانی ندارد مهم کیفیت بالای ساخت اپلیکیشن است که حتما باید به آن توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید