زمان مطالعه: 3 دقیقه

ویژگیهای یک اپلیکیشن خوب چیست؟

ویژگیهای یک اپلیکیشن خوب چیست؟ این روزها همه کسب و کارهای موفق از اپلیکیشن برای توسعه تجارت خود استفاده می کنند. یک اپلیکیشن خوب با راضی نگهداشتن و رفع نیاز...
۱۰
فروردین

باشگاه اپلیکیشن

ویژگیهای یک اپلیکیشن خوب چیست؟

این روزها همه کسب و کارهای موفق از اپلیکیشن برای توسعه تجارت خود استفاده می کنند.

یک اپلیکیشن خوب با راضی نگهداشتن و رفع نیاز کاربران، موجب شکوفایی و رونق کسب و کارتان می شود.

بدون تردید یک اپلیکیشن خوب طراحی شده، خیلی زودتر در بین کاربران همه گیر می شود. علاوه بر شکل ظاهری و طراحی بصری، به رابط کاربری مناسب و تجربه کاربری آسان هم توجه کنید.

بنابر این لازم است تا یک تیم حرفه ای و کار بلد طراحی اپلیکیشن را به عهده بگیرند. طرز کار و ظاهر اپ هر دو باید جذابیت کافی را برای کاربران آنلاین داشته باشد اما المان های دیگری هم باید در نظر گرفته شود از جمله:

انعطاف پذیری

طراحی پلتفرم هایی که امکان ایجاد تغییرات را دارند همیشه به نفع تان است. اصلاحاتی که با توجه به تجارب کاربران و بازخوردها انجام می شود بیشترین تاثیر را در رضایت کاربران دائمی دارد. توسعه دهندگان با طراحی اپلیکیشن های خوب که قابلیت انعطاف دارند می توانند اشکالات، خرابی ها و گزارش های خطا را به سادگی برطرف کنند.

بازاریابی مناسب

برای اینکه تعداد کاربران هدف بیشتری را جذب کنید باید بازاریابی مناسب برای معرفی اپلیکیشن را در نظر بگیرید. یک اپلیکیشن خوب بدون اطلاع رسانی مناسب هرگز شناخته نمی شود پس ضروری است برای تبلیغات هزینه کنید و اپ را در دسترس کاربران قرار دهید.

بیش از 90 درصد کاربران از سیستم اندروید و iOS استفاده می کنند. از پتانسیل هزاران کاربر حداکثر استفاده را داشته باشید.

قدرت اپلیکیشن خوب

برای ایجاد یک اپ قدرتمند با سرعت عملکرد بالا چه برنامه ای دارید؟ بدون تردید کاربران بیش از چند ثانیه منتظر نمی مانند و اگر در این مدت اپ اجرا نشود، زمان مناسب برای اثرگذاری بر کاربر را از دست داده اید.

به روزرسانی های مداوم جهت انتقال اطلاعات روی سرورهای قوی تر از کارهای روتین در افزایش سرعت اپلیکیشن های جدید است. عملکرد بالا، سرعت بارگذاری و اجرای بی نقص اصلی ترین ویژگی یک اپلیکیشن خوب طراحی شده است که همیشه کاربران را شیفته خود می کند.

شخصی سازی در اپلیکیشن

اگر قرار به انتخاب باشد کاربران همیشه اپلیکیشنی را انتخاب می کنند که قابلیت شخصی سازی را داشته باشد. بدون تردید تغییر تنظیمات پیش فرض نظیر رنگ، سایز و فونت برای کاربران جذاب است.

به این ترتیب به کاربران ثابت می کنید که تصمیم گیرنده نهایی هستند و می توانند با توجه به علاقه و خواسته شخصی ظاهر اپلیکیشن خود را تغییر دهند.

امنیت بالا

حفظ اطلاعات محرمانه و حریم خصوصی کاربران از حیاتی ترین اصول در طراحی یک اپلیکیشن خوب است. هیچکس دوست ندارد با نصب یک اپ جدید روی گوشی، خود را در معرض خطر قرار دهد. یک تیم طراحی قدرتمند می تواند با بالا بردن امنیت، کاربران بیشتری را ترغیب به نصب اپلیکیشن می کند. اطلاعات شخصی و بانکی کاربران باید دور از دسترس هکرها باشد.

ارتباط با کاربران

یک اپلیکیشن خوب همیشه راه های ارتباطی بیشتری را برای کاربران فعالی و مشتریان احتمالی آینده، باز می گذارد. امکان ارسال پیشنهاد و بررسی اپ، رتبه بندی و امتیاز دهی به اپ از راه های ساده و سریع دریافت بازخورد از کاربران فعال است که نباید نادیده گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    این مطالب را حتما بخوانید